Жительці Тернопільщини загрожує штраф в 26 тисяч гривень за продаж первоцвітів

Працівники Держекоінспекції продовжують здійснювати посилений контроль за їх охороною та недопущенням незаконної торгівлі

Природоохоронці області задокументували факт незаконного продажу первоцвітів, передає Depo.Тернопіль за інформацією сайту Держекоінспекції області.

В рамках операції "Первоцвіт-2018", обстежили місця масового зростання Червонокнижних рослин на території природно-заповідного об'єкту загальнодержавного значення - ботанічного заказника "Яблунівський", що розташований у Гусятинському районі поблизу міста Копичинці. У попередні роки працівниками Держекоінспекції саме у цьому заказнику виявлялися численні випадки незаконного збору підсніжника білосніжного, для чого місцевим населенням напередодні весняних свят звільняються від снігу лісові ділянки та накривають їх поліетиленовими плівками для створення парникового ефекту, що прискорює проростання рослин. Проте цього року, у зв'язку із значним сніговим покривом та морозами, природа захистила цих тендітних рослин від варварського знищення.

Під час проведення обстеження на автомобільній дорозі Тернопіль - Чортків, яка проходить через ботанічний заказник, виявили порушницю природоохоронного законодавства, яка здійснювала незаконний продаж підсніжників. Першоцвіти, загальною кількістю 420 рослин, вилучили , обрахований розмір компенсації за добування рослин занесеними до Червоної книги України становить 26040 грн.

Матеріали справи направили до Гусятинського відділення поліції.

Спільно з працівниками патрульної поліції у Тернополі, на зупинці громадського транспорту по вулиці Київській, виявили ще один факт продажу підсніжника білосніжного громадянкою з Гусятинського району, відносно якої був складений протокол за ч. 2 ст. 88-1 КУпАП, який направлено до суду для притягнення винної особи до адміністративної відповідальності.

Нагадаємо, якщо торгівля дикорослими рослинами відбувається на території ринків або торгівельних майданчиків, правопорушники підлягають відповідальності по ст.159 КУпАП (порушення правил торгівлі на ринку) передбачає попередження або накладення штрафу в сумі від 17 до 51 гривні.

У випадках, коли торгівля такими рослинами відбувається за межами ринку, правопорушники підлягають відповідальності по ст. 160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях) тягне за собою відповідальність накладення штрафу в сумі від 17 до 119 гривень із конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль