ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Тернопільщині через спалах інфекції закрили дитсадок

У 12-х вихованців Микулинецького садка-ясел "Веселка" виявили ентеровірусну інфекцію

Depo.Тернопіль
14 травня 2018 15:31
ФОТО: depo.ua

Спалах кишкової інфекції виник у Микулинецькому яслах-садку "Веселка" через численні порушення, повідомляє Depo.Тернопіль за інформацією сайту Держпродспоживслужби області.

"Дата першого захворювання 09.05.2018 р, тоді ж захворіли перших 4 дітей. Кількість захворілих осіб станом на 12:00 год. 11.05.2018 р. - 12 дітей-вихованців старшої групи №1 згаданого садка, всі діти перебувають на амбулаторному лікуванні з попереднім діагнозом ентеровірусна інфекція," - кажуть медики.

Представники Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, Теребовлянського районного управління здійснили виїзд у вогнище та розпочали проведення обстеження дошкільного навчального закладу.

Виявили низку порушень, які могли спричинити виникнення спалаху та свідчать про недостатній контроль з боку керівництва закладу за організацією харчування дітей, зокрема: відсутні супровідні документи, що засвідчують якість та походження риби мороженої путасу; на момент обстеження відсутні дезинфікуючі засоби, не ведеться журнал обліку, використання та запасу деззасобів; недостатньо розроблювальних столів, розроблювального та прибирального інвентаря на харчоблоці, недостатньо ванн для миття кухонного посуду, бракеражний журнал швидкопсувної продукції ведеться з порушенням (не своєчасно заповнюються всі графи, не вказується номер супровідного документа при поступленні швидкопсувної продукції), книга складського обліку поступлення продукції ведеться не по формі; відсутні товаро-транспортні накладні; технологічні картки з посиланням на державний рецептурник страв розроблені не на всі страви, в технологічних картках на котлети, битки, шніцеля не вказується про їх подвійну термічну обробку; не дотримуються погодженого перспективного меню; масло солодковершкове денного використання зберігається з порушенням температурного режиму; для харчування дітей використовують сардельки "Свинячі" першого гатунку.

При розслідуванні працівники Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби відібрали воду питну для дослідження за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками, 30 змивів з об'єктів навколишнього середовища (20 на харчоблоці та 10 у старшій групі№1) і 4 продукти (риба путасу морожена, сметана, молоко, масло солодковершкове) на бактеріологічне дослідження, овочі на вміст нітратів (картопля, буряк, цибуля, морква, капуста).

Проведення комплексу профілактичних, протиепідемічних заходів та лабораторних досліджень спрямованих на встановлення джерела інфекції триває.

Ясла-садок "Веселка" тимчасово не працює. Кількість хворих не збільшилася.

Нагадаємо, місяць тому через спалах кору в Збаражському районі закривали школу.

Більше про події у Тернополі та області читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook